sobota 18. května 2024

Projekt podporuje Evropská unie
NÁZEV PROJEKTU:

Tvorba interaktivních jazykových kurzů se zaměřením na strojírenství a stavebnictví

CZ.1.07/3.2.08/03.0058

CÍL PROJEKTU

Cílem projektu je vytvořit interaktivní jazykové kurzy se zaměřením na oblast strojírenství a stavebnictví. Jazykové kurzy budou vyvinuty pro prezenční i distanční formu výuky. Pro lektory působící v oblasti dalšího vzdělávání bude vytvořena metodická příručka.

Vytvořené jazykové kurzy budou zahrnuty do dlouhodobé nabídky vzdělávacích kurzů, které občanské sdružení ABSOLUTE nabízí v rámci dalšího vzdělávání v Jihočeském kraji.

Vytvořeny budou tyto vzdělávací kurzy a metodické materiály:

Interaktivní jazykové kurzy na DVD (rozsah každého kurzu 22 vyuč. hodin)

• interaktivní jazykový kurz se zaměřením na strojírenství v AJ
  • interaktivní jazykový kurz se zaměřením na strojírenství v NJ
  • interaktivní jazykový kurz se zaměřením na stavebnictví v AJ
  • interaktivní jazykový kurz se zaměřením na stavebnictví v NJ

E-learningové jazykové kurzy (rozsah každého kurzu 44 vyuč. hodin)

• e-learningový jazykový kurz se zaměřením na strojírenství v AJ
  • e-learningový jazykový kurz se zaměřením na strojírenství v NJ
  • e-learningový jazykový kurz se zaměřením na stavebnictví v AJ
  • e-elarningový jazykový kurz se zaměřením na stavebnictví v NJ

Metodická příručka pro interaktivní a e-learningové kurzy (určena lektorům)

Interaktivní jazykové kurzy budou vytvořeny ve formě výukového DVD a budou podporovat aktivní zapojení žáka při výuce. Obsah každého kurzu bude zahrnovat jednu úroveň obtížnosti - středně pokročilý. Každý kurz bude rozčleněn do 10 tematických celků dle věcného zaměření. Tematický celek bude obsahovat audiovizuální sekvence - modelové situace, slovník a další cvičení na trénování komunikace související s daným tématem.

CÍLOVÁ SKUPINA

• 1. Účastníci dalšího vzdělávání v Jihočeském kraji
  • Kurzy jsou určeny účastníkům dalšího vzdělávání v Jihočeském kraji, tzn. osobám, které mají potřebu se dále vzdělávat v oblasti cizích jazyků ve vztahu k vlastní uplatnitelnosti a konkurenceschopnosti na (místním) trhu práce. V souvislosti s vyvíjenými jazykovými kurzy jsou cílovou skupinou projektu zejména osoby, které mají zájem profesně působit v oblasti strojírenství a stavebnictví.
    Z pohledu věku jsou jazykové kurzy určeny osobám ve věku v rozmezí 16 - 64 let. Podmínkou účasti v pilotním ověřování popř. dalším vzdělávání (po ukončení realizace projektu) nejsou žádné požadavky na dosažené vzdělání. Nutností je trvalý pobyt (nebo místo výkonu práce) na území Jihočeského kraje.
    Projektu se celkem zúčastní 40 osob. Do každého vytvořeného kurzu bude zařazeno 5 účastníků dalšího vzdělávání.

• 2. Lektoři dalšího vzdělávání
  • Jedná se o osoby - lektory žadatele, kteří působí v oblasti dalšího vzdělávání v Jihočeském kraji. Projektu se celkem zúčastní 4 lektoři.

ZAPOJENÍ ÚČASTNÍKŮ DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ DO PROJEKTU

Účastníci dalšího vzdělávání budou do realizace projektu zapojeni v období realizace klíčové aktivity „Pilotní ověřování jazykových kurzů“. Tato klíčová aktivita bude realizována v období od června 2014 do listopadu 2014.
Pokud splňujete definici „účastníka dalšího vzdělávání“ viz popis výše, registrujte se již nyní a zajistěte si tak možnost absolvovat bezplatně nově vytvořené interaktivní jazykové kurzy prezenční nebo distanční formou výuky. Počet míst na každý kurz je omezen. Každý kurz absolvuje v rámci bezplatného pilotního ověřování pouze 5 osob. Celkový počet kurzů je 8, viz výše.

VÝHODY ÚČASTI V PROJEKTU

• bezplatné proškolení v odborné angličtině zaměřené na oblast stavebnictví nebo strojírenství prostřednictvím interaktivního kurzu nebo e-learningového kurzu
  • bezplatné proškolení v odborné němčině zaměřené na oblast stavebnictví nebo strojírenství prostřednictvím interaktivního kurzu nebo e-learningového kurzu
  • zvýšení konkurenceschopnosti účastníků kurzů na trhu práce prostřednictvím zvýšení jejich úrovně jazykových znalostí v oblasti strojírenství nebo stavebnictví

REALIZÁTOR PROJEKTU

ABSOLUTE o.s.
Havlíčkova 841
530 02 Pardubice

Realizaci zajišťuje kancelář projektu občanského sdružení ABSOLUTE v Táboře.

PARTNEŘI PROJEKTU

Jihočeská hospodářská komora, Husova 9, 370 01 České Budějovice