pátek 19. dubna 2024

Vyberte město a jazyk:
MĚSTO: JAZYK:

Charakteristika dopoledního studia

Jednoletý intenzivní kurz cizích jazyků, které je možné studovat samostatně nebo v různých kombinacích. Přihlásit se může každý, kdo cítí potřebu se komplexně zdokonalit v jazyce.

Níže uvedená nabídka je platná pro všechny naše pobočky. Pro bližší informace kontaktujte příslušného manažera (řazeno abecedně): Heřmanův Městec, Humpolec, Pardubice, Pelhřimov, Praha, Přelouč, Příbram, Sedlčany, Tábor.

Jednoleté dopolední pomaturitní studium jazyků je jednou z možností, jak zlepšit své jazykové znalosti. Studium je určeno především pro čerstvé absolventy středních škol, kteří složili úspěšně maturitní zkoušku v červnu letošního roku. Studium je zařazeno v příloze č. 1 novely vyhlášky 322-2005 Sb. o dalším studiu, popř. výuce, které se pro účely státní sociální podpory a důchodového pojištění považují za studium na středních nebo vysokých školách ve znění pozdějších předpisů.

Možná Vám připadá, že jednoletá jazyková výuka nemá smysl a je lepší vstoupit na vysokou školu. Jde přece o dosažení titulu a jednoleté dopolední pomaturitní studium jazyků je ukončeno po roce složením mezinárodního certifikátu, ale ne titulem bakaláře nebo magistra.

Tato námitka je určitě správná, pravdou ale je, že při nejazykovém studiu na VŠ není na cílené studium jazyků dostatek času. Pokud je studium jazyka zařazeno v osnovách, jde spíše o opakování a výuku odborných termínů než o vysvětlování základů gramatiky. Výuka jazyka na VŠ trvá obvykle 1 – 2 semestry a je doplňkem a ne hlavní náplní studia. Předpokladem totiž je, že student VŠ přichází s dostatečnými znalostmi jazyka a probírání základů již nepotřebuje. Naopak se předpokládá, že „chytrý” student bude během studia absolvovat zahraniční stáž, po ukončení studia to bude postgraduál v zahraničí a následně práce pro prestižní, nejlépe zahraniční firmu s patřičným platovým ohodnocením. Studenti jsou pro zahraniční studium vybíráni mimo jiné podle jazykových znalostí. „Přeci nepošleme na výměnný pobyt někoho, kdo neumí jazyk. Jak by naše VŠ vypadala.“ Pokud má uchazeč o studium v zahraničí již složený mezinárodní certifikát, je to pro  VŠ dostatečné potvrzení o jeho jazykových kvalitách a určitě se nikdo nebude obávat poslat ho studovat do zahraničí.

Studium se zahajuje v září, vyučování probíhá do června. Výuka probíhá pondělí až pátek, vždy 20 hodin za týden.

Charakteristika studia: intenzivní denní studium angličtiny, nebo němčiny je zvlášť výhodné pro studenty, kteří nebyli v prvním roce po složení maturity přijati na VŠ a hodlají se ucházet o přijetí znovu, v příštím roce. Během jednoletého pomaturitního jazykového studia získají takové jazykové dovednosti, které jim usnadní vysokoškolské studium a mimořádně zlepší vyhlídky na další uplatnění.

Obsah studia: studium cizího jazyka podle kvalitních českých i zahraničních souborů učebnic. Obsahem studia je jazyk v celé šíři gramatiky, maximální slovní zásoby, fonetiky a praktických konverzačních a rétorických dovedností. Během studia jsou studenti průběžně klasifikováni a testováni. V průběhu výuky jsou studenti 3 x testováni hlavní zkouškou. Hlavní zkouška odpovídá svou úrovní obtížnosti mezinárodnímu certifikátu A2, B1, B2. Před hlavní zkouškou mají studenti prostor pro přípravu a obvykle navštěvují odborné knihovny, kde trénují předem určené úrovně testů, pro dosažení co nejlepších výsledků při zkouškách.

Zakončení kurzu: ti nejlepší se mohou přihlásit k získání mezinárodních certifikátů TELC  angličtiny a němčiny v úrovních A2, B1, B2 nebo mezinárodních certifikátů angličtiny KET, PET, FCE. Úroveň vám pomohou určit rozřazovací testy pro jednotlivé jazyky.

V případě, že by na podzim došlo k dalšímu nařízení dočasného uzavření škol kvůli koronavirové epidemii, pokračujeme ve výuce online ve stejném rozsahu i kvalitě jako při prezenční výuce.

Postup při přihlašování:
Navštivte v úředních hodinách kancelář jazykové školy.
Vyplňte přihlášku a informujte se o kurzu.
Objednejte si učebnice a zaplaťte zálohu.

Způsob platby a slevy:

při platbě celé částky do 30.4. v letošním školním roce je cena 23.900,-

platba do 30.6. letošního roku  - cena 24.400,-

platba od 1.7. do 7.9. letošního roku je za cenu 24.900,-

V případě splátek je celková částka navýšena.