čtvrtek 25. dubna 2024

Projekt podporuje Evropská unie

Vloženo: 4. 3. 2011

NÁZEV PROJEKTU:

Zvyšování kvality výuky cizích jazyků na základních školách

www.vyukovyportal.cz

CZ.1.07/1.1.00/14.0201

CÍL PROJEKTU

Zvýšení kvality výuky cizích jazyků – angličtiny na základních školách, prostřednictvím tvorby interaktivních výukových materiálů a metod a jejich implementace do výuky.

Vytvořeny budou tyto vzdělávací materiály a pomůcky:

Interaktivní CD (DVD) bude vytvořeno podle pokynů a potřeb samotných učitelů a jejich žáků a bude sloužit jako univerzální doplňkový materiál k učebnicím anglického jazyka, které vyučující aktuálně používá. CD (DVD) bude vytvořeno občanským sdružením ABSOLUTE, pod vedením metodického pracovníka z nakladatelství Cambridge University Press. Interaktivní CD (DVD) bude primárně určeno pro práci s interaktivní tabulí.

Internetový výukový portál bude zprovozněn od roku 2012, bude sloužit jako fórum pro výměnu názorů mezi vyučujícími a jako podpora k interaktivnímu CD (DVD), tzn. budou zde umístěny další výukové materiály.

CÍLOVÁ SKUPINA

• pedagogičtí pracovníci základních škol vyučující angličtinu
  • žáci základních škol

V rámci realizace projektu bude proškoleno celkem 120 pedagogických pracovníků ze 120 základních škol z krajů Pardubického, Středočeského, Jihočeského a z kraje Vysočina (tzn. z každého kraje 30 základních škol). Proškoleno bude 120 pedagogických pracovníků vyučujících angličtinu. Výuky vedené pomocí nových výukových materiálů a vyučovacích metod se účastní min. 10 800 žáků.

Pedagogičtí pracovníci absolvují informační seminář a následně 4 školení (1 školení = jednodenní odpolední výukový blok) na kterých budou moci vyvíjený výukový materiál připomínkovat a zároveň se s ním podrobně seznámit.

Pedagogičtí pracovníci jsou povinni napsat do 6 ti měsíců od převzetí interaktivního výukového CD (DVD) a metodické příručky zprávu o zapojení těchto materiálů do výuky.

VÝHODY ÚČASTI V PROJEKTU

• bezplatný CD-ROM - obdrží pouze školy účastnící se projektu, interaktivní CD (DVD) nebude v prodeji!
  • malá časová náročnost pro učitele AJ
  • přístup k elektronickým výukovým materiálům pro žáky prostřednictvím internetového výukového portálu

REALIZÁTOR PROJEKTU

ABSOLUTE o.s.
Havlíčkova 841
530 02 Pardubice

PARTNEŘI PROJEKTU

J.S. AGENCY – jazyková škola I s.r.o.
J.S. AGENCY – jazyková škola II, s.r.o., člen koncernu

Předsedkyně občanského sdružení:
Ing. Jitka Slavíčková, tel. 774 171 856, projekt@jazykovaskola.cz

Manažer projektu:
MUDr. Jiří Slavíček, tel. 608 886 395, projekt@jazykovaskola.cz

MÍSTO REALIZACE

Jihočeský kraj

OBDOBÍ REALIZACE PROJEKTU

Zahájení realizace:1. 3. 2011
Ukončení realizace:28. 2. 2013

IDENTIFIKACE PROGRAMU A OBLASTI PODPORY

Operační program:Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Prioritní osa:1 Počáteční vzdělávání
Oblast podpory:1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu České republiky.