pátek 19. dubna 2024

Učebnice francouzštiny

Cvičebnice francouzské gramatiky
Cvičebnice je doplňkovým materiálem k jazykovým učebnicím. Neobsahuje výklad gramatiky, ale příklady k intenzivnímu procvičování gramatických a lexikálních jevů.
LE NOUVEAU SANS FRONTIERES
Autor: DOMINIQUE, P. - GIRARDET, J.
Francouzština pro samouky
M. Pravda, M. Pravdová
Chcete se domluvit v nejběžnějších situacích ve styku s frankofonní částí světa? Chcete se učit sami? V tom případě je pro vás připravena další z řady oblíbených učebnic pro samouky, jež vydává naše nakladatelství. Přepracované vydání této učebnice, kterou lze s úspěchem použít i v nejrůznějších kursech, seznamuje se základy francouzské gramatiky, frazeologie i reálií a umožňuje domluvit se v nejběžnějších situacích. Součástí učebnice je brožura s klíčem ke cvičením a francouzsko-českým a česko-francouzským slovníčkem a dvě audiokazety.
Titul tvoří: učebnice a klíč

FORUM - Méthode de français
Christian Baylon, Àngels Campà, Claude Mestreit, Julio Murillo, Manuel Tost

třídílná výuková metoda francouzštiny pro starší dospívající a dospělé studenty

Učebnice Forum rozvíjí všeobecné i jazykově komunikativní schopnosti – pochopit, porozumět, zvládnout jazyk a kladou důraz na to, aby výuka byla studentu sympatická a dodala mu chuť se učit a podněcovala ho k aktivnímu přístupu. Tomu odpovídá i výběr nově pojatých dokumentů a cvičení, členění jednotlivých lekcí i postupné uvádění gramatických struktur, které tvoří nezbytné základy rozvoje autonomního učení. Přináší dostatečné znalosti francouzského jazyka, chování a životního stylu, aby student zvládl běžnou komunikaci ve francouzštině. Také učí studenty poznávat, jednat, žít společně s druhými, tedy učit se učit i učit se být.