sobota 18. května 2024

26. 4. 2010 | Mgr. Tomáš Sýkora

Cizí jazyk nejlépe od narození

\"Jazyková

Ovládat kromě mateřatiny jeatě jeden či více jazyků je už vlastně povinností. Otázkou jen zůstává, kdy s tím začít. Zda až ve třetí třídě základní akoly, od kdy je výuka anglického jazyka povinná. Podle výukové metody Helen Doron je nejlepaí začínat s cizím jazykem už od narození.

Děti, které jeatě neumějí mluvit, se v cizojazyčném prostředí neztratí a mají velmi dobrou schopnost porozumět. Učí se totiž poslechem. A není nutné mít za partnera cizince! Metoda Helen Doron vychází z toho, že zvláať důležitý je pravidelný a opakovaný poslech a upevňování z něho nabytých znalostí. Základem je, že doma děti pravidelně poslouchají cd nahrávky. Tímto způsobem získané vědomosti pak využijí v centrech, kde je s nimi lektoři anglicky probírají a učí je dalaí nové věci. A rodiče přitom opravdu nemusí cizí jazyk ovládat. Certifikovaný lektor jim totiž poradí, co mají s dětmi doma dělat.

Pro malé děti existuje speciální výuková metoda, která je zaměřena na hry, dramatiku, tvořivost, nebo hudební a pohybový doprovod. Jde o přirozené učení, které je u takto malých dětí založeno na společných prožitcích s rodiči.

Zdroj: novinky.cz